KURZY PRÁCE S POČÍTAČOM
priamo na Bakosske
POKRAČOVANIE 40UP
Vážení rodičia, starí rodičia a všetci ostatní,

naša škola sa v priebehu októbra a novembra 2009 zapojila do projektu pod názvom "40UP - užívajme počítač po štyridsiatke", ktorý je súčasťou celosvetového projektu Microsoft Unlimited Potential realizovaného neziskovou organizáciou P-MAT. V rámci tohto projektu sme počas 70 hodín preškolili až 56 účastníkov.

Nakoľko sa nepodarilo kapacitne uspokojiť záujem, rozhodli sme sa v kurzoch pokračovať. V druhom kole projektu 40UP sme zaviedli poplatok 10 EUR za jeden kurz a otvárame 3 typy kurzov:

1. Základy používania počítačov a internetu (pre začínajúcich)
- z čoho sa skladá počítač?
- čo je dušou počítača?
- ako sa dorozumieme s počítačom?
- ako získať informácie na internete?
- ako používať elektronickú poštu?

2. Využitie počítačových programov (pre skúsenejších)
- aké programy nám môžu zjednodušiť život?
- ako nahradíme písací stroj?
- ako si sprehľadníme život do tabuľky?
- ako čo najlepšie využívať internet?
- čo robiť s obrázkami?
- čo sú to tie multimédiá?

3. Život s digitálnymi technológiami (pre tých, ktorých to zaujíma)
- čo sú to digitálne technológie a zariadenia?
- ako si vypočuť digitálnu hudbu?
- čo umožňuje digitálne video?

Dĺžka každého kurzu je 10 hodín, rozdelený je na 3 stretnutia. Záujemca sa môže prihlásiť na viac kurzov. Každý účastník obdrží potrebné školiace materiály a po skončení kurzu certifikát. Lektorom je náš učiteľ informatiky Mgr. Michal Mičko.

Pre registráciu kontaktujte priamo našu školu - skola@zsbakbb.edu.sk, 048/4153301 alebo príďte osobne. Pri registrovaní musíte uviesť meno, priezvisko, adresu, dátum narodenia, o ktorý z kurzov máte záujem a približne na akej úrovni práce s počítačom sa cítite. Aby sme Vás v prípade potreby mohli kontaktovať, uveďte svoj kontakt (telefón, e-mail). Registrovať sa môžte aj priamo na stránke projektu www.p-mat.sk. Viac informácií nájdete na www.40UP.sk

Počet účastníkov je obmedzený a voľných miesť je len zopár, tak neváhajte a využite túto neobyčajnú možnosť zvýšiť si svoju kvalifikovanosť, nabrať nové zručnosti a vedomosti.

POKYNY PRE ÚČASTNÍKOV
Kurzy budú organizované podľa harmonogramu. Časy je možné individuálne prispôsobiť v konkrétnej skupine. Na zozname nájdete svoje iniciály. Ak si nie ste istý kontaktujte priamo lektora p. Hudíka (0911 481 502 alebo mail mhudik@yahoo.com).

Na školenia si doneste písacie potreby (ak si chcete robiť poznámky), ale hlavne chuť sa naučiť niečo nové. Učebnica Vám bude poskytnutá v rámci projektu.

Posledná aktualizácia: 06.09.2012 22:36