Výchovné poradenstvo
Pre DEVIATAKOV
Proforientácia:

Práca so žiakmi v oblasti proforientácie sa zintenzívňuje v mesiaci apríli
vo 8. ročníku. Začína triednickou hodinou a prezentáciou stredných škôl, pokračuje konzultáciou o predbežnom záujme žiaka o štúdiu na SŠ a voľbe povolania, končí výpisom prihlášky a zaradením žiaka do centrálnej databázy "PROFORIENT" so spracovaním predbežného záujmu o SŠ.

V 9. ročníku sa priebežne monitoruje záujem žiaka, navštevujú sa stredné školy - Dni otvorených dverí, Burza povolaní, žiaci pracujú s počítačovým programom k voľbe povolania "CESTA k povolaniu", konzultujú s výchovnou poradkyňou možnosti prijatia a náplň štúdia. Na školu je umožnený priamy vstup zástupcom SŠ. Žiaci sledujú webstránky SŠ, konzultujú a zbierajú informácie o prijímacích pohovoroch a náplni štúdia jednotlivých škôl, odovzdávajú podklady na výpis "Prihlášky na SŠ".

Prihláška na štúdium na SŠ:

Prihlášky vypĺňa ZŠ, zákonný zástupca a žiak podpisujú prihlášky, detský lekár potvrdí voľbu SŠ. Každý žiak obdrží v ZŠ jeden Zápisný lístok na SŠ, na ktorom môže byť zapísaná len jedna SŠ, na ktorú žiak nastúpi v septembri do 1. ročníka.

Usmernenie k Prijímacím pohovorom
Podklady na vyplnenie prihlášky na SŠ

Testovanie 9:

- testuje úroveň vedomostí žiakov 9. ročníkov ZŠ zo slovenského jazyka, literatúry a matematiky
- na základe vyhlášky MŠ SR riaditelia SŠ prihliadajú na výsledky monitoru
- info o testovaní www.exam.sk, www.statpedu.sk , www.svsbb.sk (testy z minulých rokov, výsledky...)
- termíny nájdeš tu.

Pozri tiež PRÁCA VÝCHOVNÉHO PORADCU.

Posledná aktualizácia: 06.09.2012 23:26