Deň otvorených dverí 2010
jedličková slávnosť

Pozvanie
Vážení rodičia, milé deti,

srdečne Vás pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, ktorý sa bude konať na našej škole vo štvrtok 16. 12. 2010 od 9.00 - 12.00 hod.

Program:
- pečenie opekancov
- ukážka pečenia vianočných oblátok
- pečenie a zdobenie vianočných medovníkov
- výroba a aranžovanie vianočných ozdôb
- vianočná ikebana
- výroba vianočných gúľ patchworkovou technikou
- paličkovanie vianočných ozdôb
- Jedličková slávnosť o 16.00 hod.

Tešíme sa na Vás.

Mgr. Margita Karaková
a kolektív pedagógov
- deň otvorených dverí s vianočnými tvorivými dielňami,
- jedličková slávnosť.

Článok v Radničných novinách
Vianoce sa nezadržateľne blížia. Všetko okolo už ovial ich dych. Všade je typická výzdoba, v obchodoch je neobyčajne rušno, aj rozhovory ľudí sa točia na jednu tému. Všetci sa na ne tešíme a deti zvlášť.

K tomuto predvianočnému dianiu sa pripojila aj naša škola na Bakossovej ulici zaujímavou akciou Deň otvorených dverí, ktorá sa odohrala v štvrtok 16.12.2010. Zamerali sme sa hlavne na tradície viažuce sa k týmto sviatkom. Chceli sme, aby žiaci, ale aj ich rodičia, spoznali jednoduché krásne zvyky našich starých materí. Predviesť sa ich podujali naše pani učiteľky . V škole boli vyčlenené priestory, kde sa žiaci mohli pozrieť i priamo zapojiť do jednotlivých aktivít.

Robenie a pečenie opekancov predviedli pani učiteľky Leštáková a Orovčíková. Klasické pečenie z lineckého cesta robili pani učiteľky Bradová a Haringová. Vytváranie chutných a nádherne vyzdobených medovníkov ukázali pani učiteľky Rišová a Novotná. Novou technikou patchwork učila všetkých zdobiť vianočné gule pani zástupkyňa Renáta Kršková. Vianočnú ikebanu robili deti pod vedením pani Chrenkovej starej mamy našich žiačok. Pani učiteľka Pavlendová priúčala deti základom paličkovania na jemnučkých ozdobách na vianočný stromček. Najväčšmi sa školáci čudovali činnosti, ktorú názorne deťom predvádzala naša pani riaditeľka Margita Karaková a to pečeniu neodmysliteľných sladučkých znakov Vianoc - vianočných oplátkov. Darmo sa akokoľvek usilovala, prizerajúci diváci stačili každú jednu hneď skonzumovať.

Súbežne s hore uvedeným programom prichádzajúci rodičia sa mohli ľubovoľne zúčastniť otvorených vyučovacích hodín v triedach, kde videli systém výučby, ako i to, ako sa ich dieťa prejavuje v triede pri školskej práci.

V niektorých triedach ešte dorábali vianočné pozdravy na Európsky vianočný strom.

Celý tento deň sme zavŕšili školskou slávnostnou akadémiou pod názvom Jedličková slávnosť, ktorá sa odohrala v školskej jedálni. Bolo dojemné vidieť niektorých rodičov ako spievajú spoločne so svojimi potomkami Tichú noc a ako s nadšením tlieskajú nádejným umelcom.

Nás všetkých hrial dobrý pocit z vydarenej akcie a vonku za oknom tíško padal bielučký sneh.

Mgr.Božena Handlovská
Posledná aktualizácia: 06.09.2012 23:08