Technická olympiáda 3V
technická olympiáda 3V - logo

Tento rok sme sa zapojili do druhého ročníka technickej olympiády s prívlastkom 3V - veda, vývoj, výskum. Súťaž bola rozdelené pre základné a stredné školy. Z našej školy sa do nej zapojili až ôsmi žiaci.

Olympiáda mala tri časti. V prvej sa žiak registroval prostredníctvom elektronického formulára. To mu umožnilo vyplniť elektronický test. 12 náhodne generovaných otázok z technických oblastí ako je fyzika, chémia, astrológia či mechanika bolo možné vyplniť priamo na oficiálnej stránke olympiády. Po ich vyplnení si žiak sám mohol overiť na koľko percent bol úspešný. Poslednou časťou bolo vypracovanie prezentácie na tému z technickej oblasti podľa vlastného výberu.

Do olympiády sa zapojilo okolo 1300 žiakov z celého Slovenska. Prezentácie odoslalo 282 žiakov z čoho do finále postúpilo iba desať. Z našich ôsmich postúpili až dvaja: Miroslav Valocký a Dávid Lupták.

V stredu 10. júna 2009 sme sa zúčastnili finále na Trenčianskej Univerzite Alexandra Dubčeka. V konkurencii sme obstáli a Dávid získal druhé miesto so svojou prácou "digitálne televízne vysielanie". Miro sa umiestnil na ôsmom mieste s témou "vznášadlá".

GRATULUJEME a tešíme sa na budúci rok.

Viac fotiek si môžete pozrieť tu. Viac informácií si môžete prečítať na oficiálnej stránke olympiády www.sutaz.tnuni.sk.
Posledná aktualizácia: 06.09.2012 22:49