Čítajme si!
Čitateľský maratón

čitateľský maratón - začiatok

Dňa 25. marca 2010 sa 23 piatakov zo ZŠ Bakossova 5 v Banskej Bystrici zúčastnilo čitateľského maratónu – ČÍTAJME SI! V tom istom čase – od 8.00 hod. do 15.00 hod, deti na celom Slovensku čítali knihu PETRA GAJDOŠÍKA: ZVERINEC NA SIEDMOM POSCHODÍ alebo x dôvodov, prečo nechovať zvieratká v byte ( Slovart, Bratislava, 2006 ).

Kniha deti skutočne zaujala. Každý žiak prečítal jednu stranu knihy a len čo sa kniha prečítala, začala sa čítať znovu. Takto si štafetu čítania odovzdávali žiaci z niekoľkých škôl v Banskej Bystrici. A samozrejme, nechýbali maratónci - čitatelia ani z našej školy.

čitateľský maratón - podpisy

Pretože piataci v čítaní urobili rekord, spečatili ho svojím podpisom na diplome SLOVART 2010. Čitateľský maratón žiakov vôbec neunavil. Naopak, naštartoval ich k novým čitateľským zážitkom.

Mgr. Alžbeta Rišová

Viac fotiek.