Proti kriminalite trochu inak...
Nahrávanie mini TALENT show

Dňa 15.decembra 2009 sa vybral autobus plný žiakov ZŠ na Bakossovej ulici v Banskej Bystrici do Bratislavy.

Cieľom našej cesty bola Mlynská dolina - štúdio STV1. Čakala nás verejná nahrávka detskej súťaže Mini Talent Show. I keď nahrávanie trvalo štyri hodiny, nikto z prítomných si to neuvedomil, pretože na scéne sa stále niečo dialo. Medzi vystúpeniami detských talentov nás zabával Peter Marcin a vždy usmiaty šašo, Marián Čekovský. Obaja to aj s menšími deťmi škôl zvládli na výbornú. Živé nahrávanie nás všetkých veľmi zaujalo, pretože na scéne sa udialo niekoľko kurióznych situácií, ktoré televízny divák v zostrihoch nemá možnosť vidieť. So záujmom sme sledovali množstvo hudobných telies a tlieskali sme takým osobnostiam, akými sú Mário Radačovský, Sisa Sklovská, Andrea Zimányiová, Tomáš Juhás, Branislav Kostka a Fragile.

Príjemne nás prekvapilo, keď sa na scéne objavila kapela Zlaté husle a na cimbale začal hrať náš bývalý žiak Vladimír Homola. Jeho vystúpenie nás všetkých veľmi potešilo a vyprovokovalo k búrlivému potlesku.

I keď sme do Banskej Bystrice pricestovali okolo polnoci, neľutovali sme, pretože sme boli plní dojmov a dobrých pocitov z toho, že aj v súčasnom svete plného násilia a kriminality sú deti, ktoré sa niečomu pozitívnemu venujú, v niečom vynikajú a v živote určite aj veľa dokážu. Boli pre nás vzorom.

Žiacky parlament ZŠ Bakossova ulica 5

Viac foto tu.