Základná škola, Bakossova 5, 974 01 Banská Bystrica, Tel./fax: 048/4153301, e-mail: zsbakossova@gmail.com

FOD.sk

Technická olympiáda 3V

Rodičovské pexeso

počítačová olympiáda

GeniusLogicus

Skús si EUROKALKULAČKU!

Deň seniorov - 23. október 2007

To, že vzdelávať sa je potrebné v každom veku, sa stalo samozrejmosťou pre 12 Hudobný programseniorov, ktorí prekročili prah našej školy s jasným zámerom - získať zručnosť v práci na počítači. Tohto vzdelávania sa zúčastnili v rámci projektu "Akadémi a európskeho seniora" a jeho gestormi na našej škole boli Mgr. Michal Mičko a Mgr. Alžbeta Rišová. Po srdečnom privítaní a krátkom hudobnom programe v podaní Filipa Reichela a Romana Topercera zo VI. A seniori zasadli do školských lavíc a na okamih sa vrátili do študentských čias.

Ich lektromi nebol nik iný ako naši deviataci - Ivana Bugáňová, Jan Drašnar, Igor Golecký, Diana Gregorová, Róbert Greško, Ľudmila Hodasová, Lucia Holécyová, Roman Krajči, Ľubo Kupčok, Nikita Leško, Zuzana Ondrejková, Patrik Rosiar, Simona Šajgalíková a Vivian Žabková. Horlivo a s úžasnou dávkou trpezlivosti vysvetľovali svojim "študentom" všetko to, čo sa sami naučili na hodinách informatiky.

Bolo veľmi pôsobivé sledovať ich prácu. Stretli sa tu dve generácie a napriek tomu im to "klapalo". Študentov prišli povzbudiť v práci i zástupcovia MsÚ. Napísať text vo Worde, vytvorenie adresára na pracovnej ploche, vložiť obrázok z ClipArtu či poslať e-mail po určitom čase nerobilo problém ani jednému zo seniorov. Deviataci pozorne sledovali svojich zverencov a ich prácu nehodnotili známkou, ale počtom bodov - kreditov.

Deň seniorovSpokojný výraz v tvári a úsmev na perách bol jasným znamením, že ich dvojhodinová práca nevyšla nazmar. A seniori? Tí sa už tešia na ďalšie stretnutie so svojimi lektormi - deviatakmi.

Viac fotiek tu

Webmaster: Mgr. Michal Mičko, e-mail: mhudik@yahoo.com